Menu
Alışveriş Sepeti
Başta Kayseri ve farklı illerden Çankırı tuzu adı kullanılarak Göl tuzu satılmasına müsaade eden N11, HEPSİBURADA, TRENDYOL, AMAZON gibi pazaryerlerinde kesinlikle satışımız yoktur. Çankırı'dan gelmeyen kargoları kabul etmeyiniz.

Sarıkılçık Pirinci 1Kg

Sadece Ilgaz ilçemizin birkaç köyünde yetiştirilen, ata tohumundan başka piyasada tohumu olmayan, hasattan kısa bir süre sonra çabucak tükenen, yöreye özel pirincimiz Sarıkılçıktır.

Et suyuna Salma yöntemi ile tereyağlı olarak pişirilen sarıkılçık p
irinci küçük taneli gibi görünsede, pişince diğer pirinçlere göre bereketlidir ve daha çok pilav elde edilmektedir... Lezzeti de anlatılamayacak kadar güzeldir...

Kabuğu soyulup çeltik makinesinden çıktıktan sonra herhangi bir katkı ve ilaç kullanılmadığından güvelenmemesi için, serin ve karanlık bir yerde saklamalısınız.


 Ilgaz yöremize ait Sarıkılçık pirincinin nasıl pişirildiğini göstermek üzere hazırladığım videoyu sunuyorum. Yazılı tarifi de aşağıda okuyabilirsiniz.


Sarıkılçık pirinci nasıl pişirilir?

Bu pirinç, yöremizde salma diye tabir ettiğimiz yöntemle pişirilir. Aşağıdaki tarif ve ölçeklere bağlı kalarak pişirdiğinizde çok lezzetli bir
pilav yapabilirsiniz. Daha evvelden salma usulü tecrübeniz yoksa ve ölçek kullanmadan göz kararı yapmaya kalkarsanız başarısız olma ihtimaliniz
yüksektir.

- Pirinçleri ayıklayın.

- Nişasta kalıntılarından kurtulmak için pirinci yıkayın.

- 1 ölçek pirince 2 ölçek olacak şekilde, et suyu veya tavuk suyunu tencereye dökün. Yoksa normal su da olabilir.

- 1 tatlı kaşığı kristal Çankırı kaya tuzu koyun.

- Su kaynayınca pirinci suya salın ve kaşıkla karıştırarak pirinci tabana yayın.

- Tekrar kaynama başlayınca pilavın altını kısık ateşe alın ve suyunu çekene kadar kontrollü olarak pişirin.

- Yeteri kadar tereyağını ocakta 1 tık kaynatıp eriterek, pilav üzerine gezdirin ve çok fazla olmamak kaydı ile pilavı karıştırın.

- Ocağın altını kapatın ve pilavın üzerine kağıt havlu örterek kapağını kapatın.

- 20 dakika demlenmeye bırakın.

Afiyetle sağlıkla tüketiniz.Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.


   ÜRÜN KARŞILAŞTIRMA VİDEOMUZ   


DİKKAT !!! SİZ DE MAĞDUR OLMAYIN.
Üzerinde TUZCU BABA markası olmayan ürünler firmamıza ait değildir.


Kargonuzun Hangi İlden geldiğine dikkat edin. Çankırı'dan gelmeyen kargoları teslim almayın.
Çankırı tuzu adı kullanılarak başta KAYSERİ olmak üzere, Konya ve İzmir gibi farklı illerden, göl tuzu ve ne olduğu belli olmayan başka tuzların müşterilerimize gönderildiği tespit edilmiştir.
Çankırı tuzu diye Göl tuzu satılmasına müsaade eden N11, GİTTİGİDİYOR, HEPSİBURADA, TRENDYOL, AMAZON gibi sitelerde kesinlikle satışımız yoktur.


Çankırı Gıda ve Tarım İl müdürlüğüne kayıtlı ve ruhsatlı olarak faaliyet gösteren Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu işletmemizin Resmi sipariş sitesi olan cankirituzu.com ve tuzcubaba.com.tr sitelerimizdeki yazılarımız kopyalanarak, bize benzer ürün ve internet sitesi isimleri ile sahte internet siteleri kurulmuş ve müşterilerimizin mağdur edildiği görülmüştür. Bu sitelerin Çankırı'da göstermiş oldukları adresler de sahtedir.


Mağduriyet yaşayarak bize ürün telafisi için geri dönen müşterilerimizin uyarıları üzerine bu duyuru yapılmaktadır. Siz de mağduriyet yaşamamak için Sipariş verirken almak istediğiniz ürünlerin üzerine, resimlerine bakınız ve Tuzcu Baba markalı ürünler olduğundan emin olunuz. 
TUZCU BABA Çankırı Kaya Tuzu işletmemizin 03766060118 - 08503026625 ve 05553093721 den başka sipariş hattı numarası yoktur.  

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.