Menu
Alışveriş Sepeti
Başta Kayseri ve Türkiye'nin farklı illerinden Çankırı tuzu diye Göl tuzu satılmasına müsaade eden GİTTİGİDİYOR, HEPSİBURADA, TRENDYOL, AMAZON, N11 gibi sitelerde satışımız yoktur.
Çankırı'dan gelmeyen kargoları kabul etmeyiniz.

Tuzcu Baba Blog RSS Kaynağı

02 Aug Prof. Dr. Ahmet Aydın dan Tuz hakkında çarpıcı tespitler
bozkan 0 7802
         Son yıllarda medya ve basın organlarında “tuz”a karşı büyük bir savaş var. Tuz her yerde kötüleniyor ve uzmanlar sofradan tuzu kaldırın diyor. Amerika’da, hatta ülkemizde bazı lokantalar masalara tuzluk koymamaya başladı. Sağlık Bakanlığı ve..
02 Aug 84 Mineralli kristal kaya tuzu yenilecek. Tuzsuz Kalınmayacak.
bozkan 0 4231
 ÇANKIRI TUZUNUN FAYDALARI ve KULLANIM ALANLARI Çankırı tuzunun oluşumu yaklaşık 250 milyon yıl önceye denk gelir.ÇANKIRI kaya tuzu  Milyonlarca yıl öncesi kuruyan denizlerinden arta kalan tuz yataklarından bazıları uzun yıllar yüksek basınç altında ..
02 Aug GÜNLÜK İYOT İHTİYACIMIZ VE DOĞAL İYOT KAYNAKLARI
bozkan 0 4500
  Bilindiği üzere denizler en faydalı doğal iyot kaynaklarıdır. Kristal Kaya Tuzları da 250 milyon yıl önce eski denizlerin buharlaşması ile dibe çökerek oluşmuş doğal minerallerdir. Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu İşletmemizde ürettiğimiz tüm Kristal K..
26 Jul Çankırı Tuz Mağarasından Kaya Tuzu Nasıl Çıkartılır?
bozkan 0 3774
Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu İşletmemizde üretmiş olduğumuz ürünler aşağıda bahsedeceğimiz şekilde üretilmektedir.Çankırı kaya tuzu mağaralarında tuz siyah ve gri formda bulunur. Yüzlerce ton gri kaya tuzu içerisinde siyah renkten şeffaf'a kadar bir ..
15 Sep Neden Çankırı Kaya Tuzu?
bozkan 1 60264
      Muhteşem bir hayat kaynağı, milyonlarca yıllık oluşum süreci, binlerce yıllık kullanım tarihi, muazzam moleküler yapısı, emsallerinden kat be kat zengin mineral yapısına sahip milli tuzumuz Çankırı tuzu dünyadaki en değerli tuzlardan birisidir,..
15 Sep Kaya Tuzunda Barut Bulaşığı varmıdır?
bozkan 0 11261
Mağaradan çıkartılan Çankırı tuzu, Himalaya tuzu vs.. dahil, Dünyadaki bütün kaya tuzları dinamitle patlatılarak çıkartılır. Bu durum duyulduğunda insanı farklı düşüncelere yada endişeye sevkedebilir, ancak korkulacak hiçbirşey yoktur.Bu işlemler öze..
15 Sep İyon cihazlarının yaptığı işi Kaya tuzu lambası yaparmı?
bozkan 0 12370
İyon cihazları havadaki nem oranını dengeler ve negatif iyon yayarak pozitif yüklü iyonları nötralize eder.Kaya tuzu metal sınıfında bir iletkendir, bileşiği içinde %65Na %33 Cl iyonları barındırmakta ve bulunduğu ortama iyon yaymaktadır... dolayısı ..
15 Sep Kaya Tuzu Hakkında Doktorlar ve Bilim Adamlarının Görüşleri
bozkan 0 8026
Kaya tuzunun bronşit gibi üst solunum yolları hastalıklarının tedavisinde etkili olduğunu belirten AÜ Ziraat Fakültesi’nden Prof. Hanım Halilova, tuz odalarının yeterince denetlenmediğini söyledi. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Pr..
15 Sep Kaya Tuzu Nereden Alınır?
bozkan 0 10805
DİKKAT !!! SİZ DE MAĞDUR OLMAYIN.Üzerinde TUZCU BABA markası olmayan ürünler firmamıza ait değildir.Çankırı Gıda ve Tarım İl müdürlüğüne kayıtlı ve ruhsatlı olarak faaliyet gösteren Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu işletmemizin Resmi sipariş sitesi olan ..
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)